HTML ve CSS Dersleri

Web sayfası tasarlamak için en gerekli iki dili öğreneceksiniz.


HTML (Hyper Text Markup Language) WEB sayfalarının hazırlanmasında kullanılan bir işaretleme dilidir. Web sayfaları bir görüntüden ibaret değildir. Arka planda birtakım kodlar bulunmaktadır. HTML kodları da bir web sayfasını oluşturan kodların temelidir.


Bu uygulama yardımıyla, sizler de HTML kodlarını kullanarak basit web işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerini kazanacaksınız.


CSS, açılımı “Cascading Style Sheet” olan ve dilimize Stil şablonları olarak yerleşen basit ve kullanışlı bir işaretleme dilidir. Html, etiket türünde bir yazım dili olduğundan tasarım konusunda çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Stil Şablonu HTML ögelerine (yazı, paragraf, kenar çizgisi, resim, bağlantı...) stil vermek amacıyla kullanılır. Diğer bir deyişle sayfamızın içeriğinin biçimlendirilme işleminin yapıldığı kısımdır.


Yüzlerce sayfayı tek bir dosya ile biçimlendirme olanağı tanımaktadır. Bu, web sayfalarımıza esneklik, bize ise hız kazandırır. Tablosuz tasarımın daha da önem kazandığı günümüzde CSS kullanımı olmazsa olmazlardandır.


Gizlilik Politikası

Giriş

Gizlilik politikamız, uygulamamızda hangi bilgileri topladığımızı, bunları nasıl kullandığımızı ve hangi seçeneklere sahip olduğunuzu anlamanıza yardımcı olacaktır. BTAtölye bu uygulamayı ücretsiz bir uygulama olarak oluşturdu. Bu hizmet, BTAtölye tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır ve olduğu gibi kullanılması amaçlanmıştır. Hizmetimizi hiç bir bilgiyi toplamamaktadır. BTAtölye'nin tek amacı öğretici ve bilgilendirici bir hizmet sağlamaktır. Bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında açıklananlar dışında kimseyle kullanmayacağız veya paylaşmayacağız. Çünkü herhangi bir bilgi toplanmamaktadır.


Bu Gizlilik Politikasında kullanılan terimler, bu Gizlilik Politikasında aksi belirtilmedikçe, web sitemizden erişilebilen Hüküm ve Koşullarımızdakilerle aynı anlamlara sahiptir.


Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı

Hizmetimizi kullanırken sizlerden kişisel olarak tanımlanabilir hiç bir bilgi istememekteyiz. Sadece Play Store tarafından bizlere sunulan kullanıcı istatistikleri, konum bilgileri "sadece ülke isimleri" ve yorumlar tarafımızca saklanacak ve bu gizlilik politikasında açıklandığı şekilde kullanılacaktır.


Konum Bilgileri: Bazı hizmetler, kullanıcıların cep telefonlarından iletilen konum bilgilerini kullanabilir. Bu bilgileri yalnızca belirlenen hizmet için gerekli olan kapsamda kullanırız. Bu bilgiler sadece ülke isimleridir.
Cihaz Bilgileri: Cihaz modeli ve işletim sistemi bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bazı durumlarda cihazınızdan bilgi toplarız. Bilgiler, daha iyi hizmet sunmak ve dolandırıcılık eylemlerini önlemek için kullanılacaktır. Ek olarak, bu tür bilgiler bireysel kullanıcıyı tanımlayacak bilgileri içermeyecektir.


Hizmetimiz eğitim hizmeti olduğu için bu eğitimlerle ilgilenen herkese ve her yaşa hitap etmektedir. Çocukların üst düzey bilişsel seviyeye ulaşmış ise bu eğitimlerden faydalanabilir. 13 yaş ve üstü çocuklar bu duruma uygundur ve istekli olmaları durumda bu eğitimlerden faydalanabilirler.


Gizlilik Politikamızı zaman zaman güncelleyebiliriz. Bu nedenle, herhangi bir değişiklik için bu sayfayı periyodik olarak gözden geçirmeniz önerilir. Yeni Gizlilik Politikasını bu sayfada yayınlayarak herhangi bir değişiklik hakkında sizi bilgilendireceğiz. Bu değişiklikler, bu sayfada yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girer.


Çerezler

Çerezler, genellikle anonim benzersiz bir tanımlayıcı olarak kullanılan az miktarda veri içeren dosyalardır. Bunlar, ziyaret ettiğiniz web sitesinden tarayıcınıza gönderilir ve cihazlarınızın dahili belleğinde saklanır.


Güvenlik

Kişisel bilgilerinizi toplamıyoruz ve toplamadığımız için de kimseyle paylaşmıyoruz. Ancak, internet üzerinden hiçbir iletim yönteminin veya elektronik depolama yönteminin %100 güvenli ve güvenilir olmadığını ve garanti edemeyeceğimizi unutmayın.